Ürünlerimiz

Anasayfa >  Ürünlerimiz

Süprem

Süprem kumaşlar, piyasada en fazla bulunan kumaş çeşitlerindendir. Sadece yuvarlak örme makinelerinde üretilen süprem kumaşlar, pamuk veya pamuk ağırlıklı karışımlı ipliklerden düz bir şekilde örülmektedir.

İki İplik

İki iplik kumaşlar, astar örgülü olarak da bilinir. Piyasada bilinen adı iki iplik örme kumaş şeklinde tanımlanmıştır. RL tek plakalı yuvarlak örme makinelerinde, iğne ve kilit şeklinde dizilerek üretilmektedir.

Üç İplik

Tekstilde kullanılan kumaş çeşitleri arasında bulunan üç iplik örme kumaş ingilizce’de Three Ply Fleece olarak bilinir.

İki iplik örme kumaşlardan farklı olarak zemin ve astar ipliğine üçüncü bir ipliğin ilave edilmesi ile bağlama tekniği kullanılarak üretilir. Genelde birbirlerinden farklı şekilde kullanılan üç iplikten ilk zemin ipliği ile zemin örgü, ikinci iplik ile yüzey oluşturma, üçüncü iplikle de daha sağlam olması sağlanır ve astar iplik kumaşın yüzeyince görülmez.

Viskon Kumaş

Kayın ağacından üretilen bir tekstil hammaddesi olan viskon kumaşlar, pamuklar gibi selülozdan üretilir. Selülozun yapısında neredeyse hiçbir kimyasal değişiklik olmayan viskon sertleştiğinde filament hale gelir.

Kaşkorse

Genelde kışın tercih edilen bir kumaş türü olan kaşkorse kumaş çeşidi, 3 iğneyle örülmektedir. Bir çeşit ribana olan kaşkorse, enine uzama özelliğine sahiptir. Bazı elbiselerin kemerlerinde, uzama özelliğine sahip oldukları için kaşkorse kumaş kullanılır.

İnterlok

Çift plakalı yuvarlak örme makinelerinde örülen çift katlı kumaşlardır. İnterlok kumaşların esnemeleri durumunda sadece sağdaki ilmekler görülür. Ribanada doluya boş, boşa dolu karşılıklı olarak gelmektedir. 

Ribana Kumaş

Değişen teknoloji ve baş döndürücü bir hızla gelişen teknolojik ürünler tüm üretim alanlarında olduğu gibi kumaş sektöründe de yeniliklere devam etmektedir.

Çift plakalı yuvarlak örme sistemlerinin en gelişmiş makinalarının marifeti ile yapılan ribana kumaşlar kısaca, belirttiğimiz örme makinalarında silindir ve kapak iğnelerinin birbirlerine göre çapraz bir şekilde yerleştirilmeleri ile elde edilen kumaş cinsidir. Çift katlı olan bu örme kumaşların enine yönde esneklikleri son derece yüksektir.

Diğer Ürünlerimiz

Diğer ürün çeşitlerimiz görmek için detaylı bilgi butonuna tıklayabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Adres: Karacasu Karaziyaret Mah, Yıldırım Beyazıt Cad. No:11/A, Dulkadiroğlu / Kahramanmaraş / Türkiye

Telefon: +90 344 251 51 10

E-Posta: info@kalmentekstil.com

  

header e932b655 c3db 4762 866e 2487823a62f0